Finance: Výběr z bankomatu s Air Bank: Vše, co potřebujete vědět

Air Bank Vyber Z Bankomatu

Výběr z bankomatu Air Bank

S Air Bank si můžete snadno vybrat peníze z bankomatu. Vložte kartu do bankomatu a zadejte PIN. Poté zvolte možnost "Výběr hotovosti" a zadejte částku, kterou chcete vybrat. Po potvrzení transakce vám bankomat vydá peníze a potvrzení o výběru.

Air Bank umožňuje výběry ze všech bankomatů v České republice a v zahraničí s logem VISA nebo Mastercard. Za výběr z bankomatu si Air Bank neúčtuje žádné poplatky, pokud vybíráte alespoň 1 500 Kč. Pro výběry menší než 1 500 Kč se účtuje poplatek 30 Kč.

Při výběru z bankomatu je důležité dbát na bezpečnost. Před vložením karty do bankomatu se ujistěte, že na něm nejsou žádné podezřelé prvky. Při zadávání PIN zakryjte klávesnici rukou, abyste zabránili jeho zneužití. Po výběru peněz si je ihned uschovejte a zkontrolujte, zda vám bankomat nevydal nesprávnou částku.

Výběr z jiného bankomatu

S Air Bank si nemusíte dělat starosti s výběry z bankomatů jiných bank v ČR i v zahraničí. Většinou je výběr z bankomatu zdarma, ať už vybíráte hotovost v Česku nebo v zahraničí. Poplatky se můžou lišit v závislosti na typu vašeho účtu a také na bance, ze které peníze vybíráte. Pro výběry v Česku neplatíte nic, pokud vybíráte alespoň 500 Kč. U výběrů v eurech v zahraničí je to podobné, bez poplatku vyberete od ekvivalentu 100 Kč. Nezapomeňte, že některé bankomaty si můžou účtovat vlastní poplatky za výběr, a to i v případě, že Air Bank poplatek neúčtuje. Informaci o poplatku uvidíte vždycky na obrazovce bankomatu před potvrzením výběru. Pro výběr z bankomatu budete potřebovat vaši debetní kartu a PIN kód. Po vložení karty do bankomatu postupujte podle pokynů na obrazovce. Pro vaši bezpečnost doporučujeme vybírat peníze z bankomatů, které se nacházejí na frekventovaných a dobře osvětlených místech. Po výběru si vždy zkontrolujte hotovost a uschovejte si doklad o provedené transakci.

Poplatky za výběr

Air Bank se snaží svým klientům výběry z bankomatů co nejvíce usnadnit a zlevnit. Pokud máte účet u Air Bank, máte k dispozici několik možností, jak vybírat peníze z bankomatu bez poplatků. V České republice můžete zdarma vybírat ze všech bankomatů všech bank od 1 500 Kč. Pokud potřebujete vybrat menší částku, zaplatíte poplatek 29 Kč. Výjimku tvoří výběry z bankomatů Air Bank a bankomatů s logem Zonky, u kterých je výběr zdarma vždy, bez ohledu na výši vybírané částky. Pro výběry v zahraničí platí stejná pravidla jako pro výběry v Česku – od 1 500 Kč je výběr zdarma, pod tuto částku zaplatíte 29 Kč. Výběry z bankomatů v zahraničí jsou navíc zatíženy poplatkem za konverzi měny, který se liší podle výše vybírané částky. Pro pohodlné a bezpečné výběry z bankomatů doporučujeme využívat bezkontaktní výběry pomocí vaší debetní karty nebo chytrého telefonu s NFC a Google Pay nebo Apple Pay. Před výběrem z bankomatu si vždy zkontrolujte výši poplatku, která se zobrazí na obrazovce bankomatu.

air bank vyber z bankomatu
Porovnání výběrů z bankomatu - Air Bank
Funkce Air Bank Fio Banka
Výběr z vlastních bankomatů Zdarma Zdarma
Výběr z bankomatů jiných bank v ČR Od 25 Kč 1x měsíčně zdarma, poté od 29 Kč
Výběr z bankomatů v zahraničí Od 99 Kč + 2% z částky Od 99 Kč

Limit pro výběr

S Air Bank si nemusíte dělat starosti s nedostatkem hotovosti. Denní limit pro výběr z bankomatu je standardně nastaven na štědrých 200 000 Kč. To by mělo stačit i na ty největší nákupy. Pokud byste ale potřebovali vybrat ještě více, nezoufejte. Limit si můžete jednoduše upravit v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci My Air. Stačí pár kliknutí a můžete si nastavit denní limit až do výše 500 000 Kč. A co je nejlepší? Výběry z bankomatů Air Bank a sítě partnerských bankomatů máte zcela zdarma. Bez poplatků, bez starostí. Takže ať už potřebujete hotovost na dovolenou, nový nábytek nebo jen tak pro strýčka Příhodu, s Air Bank máte jistotu, že se k ní dostanete snadno a rychle.

Bezpečnostní tipy

Při výběru hotovosti z bankomatu Air Bank je důležité dbát na bezpečnost a chránit tak své finance. Před výběrem si vždy zkontrolujte okolí bankomatu a ujistěte se, že se v blízkosti nenachází nikdo podezřelý. Pokud se necítíte bezpečně, raději vyhledejte jiný bankomat. Během zadávání PIN kódu si zakryjte klávesnici rukou, abyste zabránili jeho odhalení. Nikdy si nenechávejte posílat PIN kód SMS zprávou a nikomu ho nesdělujte, ani zaměstnancům banky. Po výběru hotovosti si peníze ihned uschovejte a zkontrolujte si zůstatek na účtu. Pokud zaznamenáte jakoukoli podezřelou aktivitu na svém účtu, ihned kontaktujte Air Bank. Dodržováním těchto jednoduchých tipů můžete minimalizovat riziko krádeže a chránit tak své peníze.

Zablokování karty

Pokud máte podezření na zneužití vaší karty, ať už jste ji ztratili, byla vám ukradena nebo máte podezření na podvodnou aktivitu, je nezbytné ji co nejrychleji zablokovat. Zablokování karty zabrání dalším neoprávněným transakcím a ochrání vaše peníze. Air Bank nabízí několik způsobů, jak kartu zablokovat:

air bank vyber z bankomatu
  • Prostřednictvím internetového bankovnictví: Po přihlášení do svého internetového bankovnictví Air Bank jednoduše najděte sekci "Karty" a vyberte kartu, kterou chcete zablokovat. Následně postupujte podle pokynů na obrazovce.
  • V mobilní aplikaci My Air: Otevřete aplikaci My Air a přihlaste se. V sekci "Karty" vyberte kartu, kterou chcete zablokovat, a zvolte možnost "Zablokovat kartu".
  • Telefonicky na infolince Air Bank: Zavolejte na infolinku Air Bank a identifikujte se. Operátorovi sdělte, že si přejete zablokovat svou kartu, a uveďte mu potřebné informace.

Po zablokování karty si nezapomeňte požádat o vydání nové karty. To můžete provést online, v mobilní aplikaci nebo na pobočce Air Bank. Nová karta vám bude doručena do několika pracovních dnů. Pamatujte, že bezpečnost vašich financí je vždy na prvním místě.

Vložte kartu do bankomatu, zadejte PIN a zvolte částku, kterou chcete vybrat. Je to snadné a rychlé!

Jan Sedláček

Nepovedený výběr

Výběr z bankomatu by měl být jednoduchý, ale co když se něco pokazí? Představte si, že spěcháte a potřebujete hotovost. Zadáte PIN, zvolíte částku a čekáte na peníze. Místo toho se zobrazí chybová hláška a vy odcházíte s prázdnou. Co teď? V Air Bank se to může stát z několika důvodů. Možná jste překročili denní limit pro výběry, máte kartu zablokovanou nebo je problém s bankomatem. Nezoufejte! Prvním krokem je zkontrolovat zůstatek na účtu a historii transakcí v mobilní aplikaci. Pokud je vše v pořádku, zkuste jiný bankomat. Air Bank má širokou síť bankomatů po celé České republice. Pokud problém přetrvává, kontaktujte zákaznickou linku Air Bank. Operátoři jsou vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a rádi vám pomohou situaci vyřešit. Pamatujte, že i když se výběr z bankomatu někdy může zdát komplikovaný, Air Bank je tu pro vás, aby vám pomohla s jakýmikoli problémy.

Kontakt na Air Bank

Potřebujete si vybrat hotovost z bankomatu Air Bank? Nic složitého! S debetní kartou Air Bank vybíráte ve všech bankomatech v České republice i v zahraničí bez poplatku. Stačí vložit kartu do bankomatu, zadat PIN a zvolit částku, kterou chcete vybrat. Pokud si nejste jistí, jak na to, bankomat vás provede celým procesem výběru krok za krokem. V případě potřeby neváhejte kontaktovat naši infolinku, kde vám rádi poradíme.

Mobilní aplikace

S mobilní aplikací Air Bank máte výběry z bankomatů pod kontrolou. Aplikace umožňuje vyhledat nejbližší bankomat Air Bank nebo jakýkoli jiný bankomat v síti. V aplikaci si nastavíte výši výběru a potvrdíte ho otiskem prstu nebo zadáním PIN kódu. Pro výběr bez karty stačí na bankomatu zvolit výběr mobilem, zadat telefonní číslo a potvrdit výběr v aplikaci. Výběr z bankomatu Air Bank je vždy zdarma. U ostatních bankomatů v ČR máte jeden výběr z bankomatu zdarma, každý další výběr stojí 29 Kč. V zahraničí je výběr z bankomatu zpoplatněn dle ceníku. Aplikace umožňuje nastavit si limity pro výběry z bankomatu. Můžete si tak nastavit denní, týdenní nebo měsíční limit. V aplikaci si také můžete zobrazit historii výběrů z bankomatu.

air bank vyber z bankomatu

Časté dotazy

Kolik si můžu vybrat z bankomatu Air Bank? Výše výběru se liší podle typu vašeho účtu a nastavení limitů. Informace o limitech najdete v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci.

Je výběr z bankomatu Air Bank zdarma? Výběry z vlastních bankomatů Air Bank jsou pro klienty banky zdarma. U výběrů z bankomatů jiných bank v ČR a v zahraničí se můžou účtovat poplatky. Aktuální sazebník poplatků najdete na webových stránkách Air Bank.

Jak vyberu peníze z bankomatu Air Bank, když nemám kartu? Peníze si můžete vybrat i bez karty pomocí služby Výběr mobilem. Stačí zadat požadavek na výběr v mobilní aplikaci a následně ho potvrdit u vybraného bankomatu.

Co dělat, když mi bankomat nevydá peníze nebo kartu? V takovém případě kontaktujte co nejdříve klientské centrum Air Bank. Telefonní číslo najdete na zadní straně vaší karty nebo na webových stránkách banky.

Jaká je maximální částka pro výběr mobilem? Maximální částka pro výběr mobilem je stejná jako váš denní limit pro výběry z bankomatu.

Jsou bankomaty Air Bank bezpečné? Air Bank dbá na bezpečnost svých klientů. Bankomaty jsou pravidelně kontrolovány a splňují přísné bezpečnostní standardy.

Mohu si v bankomatu Air Bank změnit PIN? Ano, změna PIN kódu je možná v internetovém bankovnictví, mobilní aplikaci i v bankomatech Air Bank.

Mohu v bankomatu Air Bank vložit peníze na účet? V současné době bankomaty Air Bank vklady na účet neumožňují.

Užitečné informace

Výběr z bankomatu s Air Bank je jednoduchý a pohodlný. Kartu vložíte do bankomatu, zadáte PIN a zvolíte požadovanou částku. Air Bank má širokou síť bankomatů po celé České republice, takže vždycky najdete jeden poblíž. Navíc můžete vybírat peníze i z bankomatů jiných bank, a to až 2x měsíčně zdarma. Pro výběr peněz z bankomatu Air Bank nepotřebujete kartu, stačí vám chytrý telefon s aplikací My Air. V aplikaci si nastavíte výběr bez karty a na bankomatu pak zvolíte možnost "Výběr mobilem". Následně naskenujete QR kód z bankomatu a potvrdíte výběr v aplikaci. Při výběru z bankomatu je důležité dbát na bezpečnost. Nikdy nenechávejte kartu bez dozoru a vždy si zakrývejte klávesnici při zadávání PINu. Pokud si všimnete podezřelého chování u bankomatu, raději ho nepoužívejte a kontaktujte Air Bank.

air bank vyber z bankomatu