Honor Pad X8: Tablet, který vás chytne do své sítě

Honor Pad X8

Připojení k Wi-Fi

Honor Pad X8 se snadno připojí k síti Wi-Fi. V nastavení tabletu stačí přejít do sekce "Wi-Fi", zapnout Wi-Fi a vybrat dostupnou síť. Po zadání hesla, pokud je vyžadováno, se tablet připojí k internetu.

Pro stabilní a rychlé připojení je vhodné zvolit Wi-Fi síť s dostatečnou rychlostí a silným signálem. V případě potřeby lze v nastavení Wi-Fi zapnout funkci "Inteligentní výběr sítě", která automaticky vybere a připojí tablet k nejvhodnější dostupné síti.

Pro zvýšení bezpečnosti je vhodné používat heslo k Wi-Fi síti a šifrování WPA2 nebo WPA3. V případě problémů s připojením k Wi-Fi zkontrolujte, zda je Wi-Fi zapnuté, zda se nacházíte v dosahu sítě a zda zadáváte správné heslo.

Podpora pásem Wi-Fi

Honor Pad X8 podporuje Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz. To zajišťuje rychlé a stabilní připojení k internetu, ať už jste doma, v práci nebo na cestách. Díky podpoře dvoupásmového Wi-Fi si můžete užívat plynulé streamování videí, hraní online her a rychlé stahování souborů bez zbytečného ukládání do vyrovnávací paměti. Tablet se také může pochlubit technologií Bluetooth 5.1 pro rychlé a energeticky úsporné připojení k dalším zařízením, jako jsou bezdrátová sluchátka, klávesnice nebo reproduktory. Ať už tedy pracujete, hrajete hry nebo si jen užíváte zábavu, Honor Pad X8 vám poskytne spolehlivé a rychlé bezdrátové připojení.

Bluetooth pro bezdrátové spojení

Honor Pad X8 se pyšní moderní konektivitou Bluetooth 5.1, která zaručuje stabilní a rychlé bezdrátové spojení s vašimi oblíbenými zařízeními. Ať už chcete streamovat hudbu do bezdrátových sluchátek, připojit externí klávesnici pro pohodlnější psaní nebo sdílet soubory s přáteli, Bluetooth 5.1 vám to umožní bez zbytečných prodlev a sekání. Díky nízké spotřebě energie Bluetooth 5.1 si navíc užijete dlouhé hodiny zábavy bez obav o výdrž baterie.

Verze Bluetooth 5.1

Honor Pad X8 podporuje Bluetooth 5.0, ne 5.1. Ačkoliv Bluetooth 5.1 přináší vylepšení v přesnosti lokalizace a efektivitě připojení, absence této verze na Honor Pad X8 by neměla představovat významný nedostatek pro většinu uživatelů. Tablet je stále schopen bezproblémově se připojovat k široké škále Bluetooth zařízení, jako jsou bezdrátová sluchátka, reproduktory nebo klávesnice.

Pro každodenní používání tabletu, sledování filmů, procházení internetu nebo hraní her, je Bluetooth 5.0 plně dostačující. Pokud však plánujete tablet využívat pro specifické úkoly, které vyžadují vysokou přesnost lokalizace Bluetooth, jako je například navigace v interiéru, je vhodné ověřit si kompatibilitu a funkčnost s danou aplikací.

Rychlé stahování a prohlížení

Honor Pad X8 se pyšní bleskově rychlým stahováním a plynulým prohlížením webu. Díky výkonnému osmijádrovému procesoru a rychlému úložišti si užijete hraní her, streamování videí a práci s aplikacemi bez zbytečného čekání. Prohlížení internetu je svižné a bezproblémové, ať už brouzdáte po sociálních sítích, nakupujete online nebo jen tak čtete novinky. Honor Pad X8 vám poskytne bezproblémový a rychlý uživatelský zážitek, ať už děláte cokoli.

Stabilní připojení k internetu

Honor Pad X8 se pyšní širokou škálou možností připojení, které vám umožní zůstat ve spojení se světem. Díky podpoře nejnovějších standardů Wi-Fi, včetně dual-band Wi-Fi 5, si užijete rychlé a stabilní připojení k internetu, ať už jste doma, v práci nebo na cestách. Streamujte videa ve vysokém rozlišení, hrajte online hry bez lagů a stahujte soubory během několika sekund. Honor Pad X8 je ideálním společníkem pro práci i zábavu online.

Procházení webu a sociální sítě

Honor Pad X8 je skvělý na surfování po internetu a procházení sociálních sítí. Díky velkému 10,1palcovému displeji uvidíte všechno krásně zřetelně. Ať už brouzdáte po oblíbených webech, sledujete videa na YouTube nebo jen tak scrollujete na Facebooku, Honor Pad X8 vám poskytne skvělý uživatelský zážitek. Osmijádrový procesor zajišťuje plynulý chod bez sekání i při více spuštěných aplikacích. Na jedno nabití vydrží baterie až 13 hodin sledování videa, takže se nemusíte bát, že vám tablet vypoví službu uprostřed důležitého příspěvku. Užijte si surfování a sdílení naplno s Honor Pad X8!

Streamování videa a hudby

Honor Pad X8 se pyšní velkým 10,1palcovým displejem s rozlišením 1920 × 1200 pixelů, který je jako dělaný pro sledování filmů a seriálů. Technologie HONOR ClariVu navíc zaručuje živé barvy a ostrý obraz. Ať už se chcete ponořit do napínavého thrilleru nebo si užít komedii s přáteli, Honor Pad X8 vám poskytne skvělý vizuální zážitek.

Tablet je vybavený také dvěma reproduktory s technologií Histen 8.0, které se starají o pohlcující zvuk. Díky tomu si vychutnáte filmy a seriály s působivým audio doprovodem. A pokud preferujete poslech hudby, Honor Pad X8 vás nezklame. Podpora vysoce kvalitního zvuku a široká škála kompatibilních hudebních aplikací vám umožní vychutnat si vaše oblíbené skladby naplno.

Online hry bez prodlev

Honor Pad X8 je skvělý tablet pro hraní her bez prodlev. Díky osmijádrovému procesoru Qualcomm Snapdragon 680 si poradí i s náročnějšími tituly. Velká 7250mAh baterie pak zajistí, že vám zábava vydrží dlouhé hodiny. Na 10,1palcovém Full HD displeji si hry užijete v plné kráse a se zvukem z dvojice stereo reproduktorů se budete cítit jako v centru dění. Honor Pad X8 je zkrátka ideální volbou pro všechny, kteří hledají cenově dostupný tablet s dostatečným výkonem pro hraní her.

Využití pro práci a zábavu

Honor Pad X8 je skvělý pomocník nejen pro zábavu, ale i pro práci. Díky velkému 10,1palcovému displeji s rozlišením 1920 x 1200 pixelů si užijete sledování filmů, seriálů i prohlížení fotek v perfektní kvalitě. Technologie HONOR ClariVu pak zaručí živé barvy a ostrý obraz i na přímém slunci.

Tablet je vybavený osmijádrovým procesorem a 4 GB RAM, takže si hravě poradí i s náročnějšími aplikacemi a hrami. Pro ukládání dat máte k dispozici 64 GB interní paměti, kterou lze dále rozšířit pomocí paměťové karty microSD.

Pokud potřebujete pracovat na tabletu, jistě oceníte režim eBook, který upraví barevné podání displeje tak, aby se co nejvíce podobal papíru. Díky tomu se vaše oči tolik neunaví ani při delším čtení. Pro psaní delších textů pak můžete k tabletu připojit klávesnici a myš a proměnit ho tak v malý notebook.

Honor Pad X8 je zkrátka ideální volbou pro všechny, kteří hledají cenově dostupný tablet s velkým displejem a dostatkem výkonu pro práci i zábavu.

GPS a navigace v terénu

Honor Pad X8 sice nedisponuje integrovaným GPS modulem, což znamená, že se nemůže spoléhat na satelitní signál pro přesnou lokalizaci. To ale neznamená, že je v terénu nepoužitelný. Stále existují způsoby, jak ho využít pro navigaci a plánování tras.

Pro začátek, Honor Pad X8 disponuje Wi-Fi a Bluetooth, což mu umožňuje se připojit k vašemu chytrému telefonu. Využitím funkce sdílení připojení (tetheringu) můžete sdílet GPS data z vašeho telefonu s tabletem. Tím pádem můžete na tabletu používat online mapové aplikace jako Google Mapy nebo Mapy.cz a nechat se navigovat stejně, jako byste používali telefon.

Další možností je stažení offline map do tabletu. Aplikace jako Maps.me nebo Locus Map umožňují stažení map pro offline použití, takže je budete mít k dispozici i bez internetového připojení. V kombinaci s kompasem, který je dostupný v některých aplikacích, nebo externím kompasem, se tak můžete orientovat i v terénu bez signálu.

Je důležité si uvědomit, že navigace s pomocí Wi-Fi a Bluetooth není tak přesná a spolehlivá jako s integrovaným GPS. V hustě zastavěných oblastech nebo v místech se slabým signálem se může stát, že vaše pozice nebude zobrazena správně. Pro rekreační využití a plánování tras v terénu s přístupem k internetu je ale Honor Pad X8 stále užitečným pomocníkem.

Sdílení internetového připojení

Honor Pad X8 se může stát vaším mobilním hotspotem a sdílet své internetové připojení s dalšími zařízeními. Ať už potřebujete pracovat na notebooku, nebo brouzdat na telefonu, Honor Pad X8 vám to umožní.

Pro aktivaci funkce sdílení připojení stačí pár kroků v nastavení tabletu. V sekci "Síť a internet" vyberte "Sdílení internetového připojení a přenosný hotspot". Zde můžete nastavit název sítě (SSID) a heslo pro zabezpečení vašeho hotspotu. Po aktivaci se k vašemu tabletu můžou připojit ostatní zařízení a využívat jeho internetové připojení.

Pamatujte, že sdílení internetového připojení může rychle vybíjet baterii tabletu, obzvlášť při připojování více zařízení nebo při datově náročných aktivitách. Pro úsporu baterie je vhodné připojit tablet k nabíječce, omezit počet připojených zařízení a snížit jas obrazovky.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor: Karel Čapek

Tagy: honor pad x8 | informace o tabletu honor pad x8