Hamachi licence

Pokud si uživatel stáhne program Hamachi a nainstaluje jej, standartně je program nastaven v licenci BASIC. Máme však možnost si program Hamachi "vylepšit" tím, že si program aktivujeme do licence PREMIUM, která nám přináší mnohé výhody a vylepšení oproti standardní licenci BASIC. Je velkou výhodou, že si můžete licenci Premium vyzkoušet na několik dní zdarma a porovnat tak, zda-li pro Vám bude výhodnější program využívat v základní verzi basic, nebo v placené verzi premium. Hlavním rozdílem obou verzí je počet sítí, které můžete vytvářet a také počet ostatních uživatelů, kteří se do sítí mohou připojit. Další výhody premium verze je například vyšší úroveň administrace sítí, která Vám umožňuje lepší správu jednotlivých sítí i uživatelů, kteří jsou v sítích připojeni. Mezi další podstatné rozdíly je také cena podle počtu licencí, jinými slovy, čím více licencí si zakoupíte, tím výhodnější je potom pro Vás cena co se týče jednotlivých licencí. Není tedy nic jednoduššího, než si vyzkoušet placenou verzi a porovnat si, co od programu očekáváte a které verze licencí je pro Vás ta nejlepší. Volba je tedy jen na Vás a na této stránce naleznete krátké porovnání obou verzí, tzn. placené i neplacené varianty programu.

Zvažte pečlivě výběr licence

Před samotným výběrem, nebo platbou za placenou verzi důrazně také doporučujeme přečíst si detailní popis obou verzí na oficiální webových stránkách LogMeIn a to konkrétně na webové adrese logmein.com, nebo původní adrese programu na www.hamachi.cc, kde naleznete výše zmíněný detailní popis a to včetně obrázkové prezentace jednotlivých funkcí programu Hamachi.

Porovnání Hamachi licencí

V této sekci Vám přinášíme přehledné porovnání obou variant licencí, které u programu Hamachi můžete využívat. Důrazně však doporučujeme sledovat oficiální stránky výrobce softwaru na adrese hamachi.cc. Pro firemní, nebo náročnější uživatele určitě doporučujeme otestovat placenou variantu softwaru LogMeIn Hamachi a to jednak z důvodu přednostní technické i obchodní podpory, tak také z důvodu rozšířených možností, které placená verze Hamachi od společnosti LogMeIn nabízí proti běžné neplacené verzi, která je spíše určená pro koncové domácí a nenáročné uživatele. Verzi zdarma nejčastěji využijí ti, kteří chtějí hrát hry, nebo pouze sdílet soubory mezi ostatními domácími uživateli internetu. nejpodstatnější rozdíl obou verzí je počet vytvořených sítí a ostatních uživatelů, kteří se do sítí mohou připojit a také jaké zabezpečení lze v programu nastavit dle potřeb jednotlivých Hamachi uživatelů v síti.

Porovnání funkcí

MOŽNOSTI BASIC PREMIUM
Vyvoření sítě ano ano
Uživatel může vytvářet na serveru vlastní Hamachi sítě.
Připojení do sítě ano ano
Uživatel se může připojit na serveru do již existujících Hamachi sítí.
Kapacita sítě 16 256
Uživatel s licencí BASIC pojme do jím vytvořené sítě max. 16 uživatelů s licencí BASIC, nebo 16 uživatelů s licencí PREMIUM.
Uživatel s licencí PREMIUM pojme do jím vytvořené sítě na serveru max. 16 uživatelů s licencí BASIC, nebo 256 uživatelů s licencí PREMIUM.
Kapacita připojení 64 256
Uživatel s licencí BASIC se může připojit do max. 64 sítí.
Uživatel s licencí PREMIUM se může připojit do max. 256 sítí.
KICK ano ano
Administrator může ze svých sítí vyhazovat uživatele, kteří se mohou kdykoliv opět připojit.
BAN ne ano
Administrator může ze svých sítí vyhazovat uživatele, kteří se poté už nemohou připojit. V nastavení Hamachi je BAN-list do kterého můžeme přidávat, nebo odebírat uživatele.
Administrátoři sítě ne ano
Hlavní administrátor může ve své síti určit další administrátory, kteří budou například určení k tomu, aby se starali o síť.

Hlavní administrátor může dále nastavovat svým dministrátorům sítě tyto vlastnosti :
  • Nastavit heslo k síti
  • Potvrdit požadavek k připojení do sítě
  • Nastavit uvítací zprávu
  • Vyhazovat ze sítě uživatele
  • BAN a UNBAN
  • Měnit nastavení k přístupu do sítě
Síťové zprávy ne ano
Možnost nastavit uvítací zprávu pro nově připojené uživatele a také zprávu, která se otevře všem příchozím uživatelům.
Nešifrovaná komunikace ne ano
Možnost nastavit síť pro nešifrovanou komunikaci, kdy všichni uživatelé s PREMIUM licencí spolu komunikují nešifrovaně = značné zvýšení rychlosti mezi těmito klienty v síti.
PREMIUM BASIC a BASIC-BASIC spolu komunikují samozřejmě standardně šifrovaně = velký stupeň zabezpečení.
Online chat ano ano
Posílání zpráv mezi online uživateli.
Offline chat ne ano
Posílání zpráv mezi online a offline uživateli.
Příjmání skupinových zpráv ano ano
Příjmání zpráv pro všechny online uživatele v síti.
Posílání skupinových zpráv ne ano
Posílání zpráv pro všechny online uživatele v síti najednou.
Stav klienta ne ano
Uživatel si může nastavit vlastní stav Hamachi.
Pomalé přenosové pásmo (low-bandwidth) ano ano
Podpora Hamachi serveru pro pomalejší přenosové pásmo je určeno pro uživatele, kteří nemohou z nějakého důvodu navázat spojení s ostatními Hamachi klienty, nebo přímo se serverem (uživatel je za proxy-serverem, je v síti s více podsítěmi a pod.)
Rychlé přenosové pásmo (high-bandwidth) ne ano
Podpora Hamachi serveru pro rychlé přenosové pásmo je určeno pro uživatele, kteří nemohou z nějakého důvodu navázat spojení s ostatními Hamachi klienty, nebo přímo se serverem (uživatel je za proxy-serverem, je v síti s více podsítěmi a pod.)
Servisní režim (Run as a service) ne ano
Servisní režim je určen pro uživatele, kteří Hamachi používají na serveru. Při použití této možnosti poběží Hamachi jako služba hned při spuštění OS.
Přednostní přihlášení k serveru ne ano
Při vysokém zatížení serveru, bude klientovo přihlášení upřednostněno před ostatními klienty.
CENík BASIC PREMIUM
30 dní free 4.95 USD
60 dní free 9.90 USD
90 dní free 14.85 USD
180 dní free 23.70 USD
360 dní free 39.00 USD

Publikováno: 16. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: hamachi | hamachi licence | hamachi license | hamachi premium | hamachi basic