Nejlepší hry na PS5: Tahle pecka vám nesmí uniknout!

Nejlepší Hry Na Ps5

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart není jen další hra, je to ukázka toho, co PlayStation 5 skutečně dokáže. Díky superrychlému SSD disku se mezi dimenzemi přesouváte během okamžiku, a to bez jediného zadrhnutí. Graficky hra posouvá hranice možného – od chlupatých detailů na Ratchetově kožíšku po oslnivé efekty trhlin v realitě, vše vypadá neuvěřitelně realisticky a propracovaně.

Hratelnost zůstává věrná sérii, ale přináší i svěží prvky. Boje jsou dynamické a plné akce, arzenál zbraní je kreativní a zábavný a nové postavy, jako například Rivet, skvěle doplňují ikonické duo. Rift Apart je pastvou pro oči, adrenalinovou jízdou pro vaše reflexy a hlavně nezapomenutelným zážitkem, který si užijete naplno jen na PlayStation 5. Pokud hledáte hru, která vám ukáže pravý potenciál vaší konzole, nehledejte nic jiného.

Demon's Souls (Remake)

Demon's Souls (Remake) je víc než jen grafický facelift. Je to znovuzrození klasiky, která definovala žánr soulslike. Bluepoint Games odvedli neuvěřitelnou práci při zachování ducha originálu, zatímco vylepšili hratelnost a grafiku na úroveň, která bere dech. Od detailně zpracovaných brnění rytířů Boletarie po děsivé stíny démonů, Demon's Souls na PlayStationu 5 je pastvou pro oči. Atmosféra je hustá a zlověstná, plná napětí a očekávání.

Hra je náročná, ale férová, a nutí hráče k učení se vzorců nepřátel a k taktickému myšlení. Každé vítězství je cenné a každá smrt je lekcí. Pro fanoušky originálu je to nostalgická cesta do Boletarie v novém hávu. Pro nováčky je to ideální vstupní brána do světa soulslike her. Ať už patříte do jakékoli skupiny, Demon's Souls (Remake) je jedním z nejlepších titulů, které si na PlayStationu 5 můžete zahrát.

Returnal

Returnal je exkluzivní hra pro PlayStation 5, která vás vtáhne do smyčky času a sci-fi akce. Jako Selene Vassos, vesmírná pilotka, z havarujete na tajemné planetě Atropos. Brzy zjistíte, že jste uvězněni v časové smyčce, která vás po každé smrti vrátí na začátek. Hra Returnal je kombinací roguelike prvků a dynamické akce z pohledu třetí osoby. S každou smrtí se mění planeta Atropos, což vám nabízí nové výzvy a příležitosti k objevování. Hra vás nutí k adaptaci a zdokonalování vašich bojových dovedností. Returnal je vizuálně ohromující hra, která naplno využívá výkon PlayStationu 5. Od detailních prostředí až po plynulou akci s vysokým počtem snímků za sekundu, Returnal je pastvou pro oči. Díky haptické odezvě a adaptivním spouštěčím ovladače DualSense je herní zážitek ještě intenzivnější. Returnal je náročná, ale zároveň obohacující hra, která si vás získá svou atmosférou, příběhem a hratelností. Pokud hledáte nezapomenutelný herní zážitek na PlayStationu 5, Returnal by neměl chybět ve vaší sbírce.

Spider-Man: Miles Morales

Spider-Man: Miles Morales není jen datadisk, ale plnohodnotný herní zážitek. Navazuje na úspěšný Spider-Man od Insomniac Games a přináší svěží vítr do New Yorku. Tentokrát se vžijete do role Milese Moralese, teenagera, který se teprve učí ovládat své pavoučí schopnosti. Hra vás uchvátí dynamickým soubojovým systémem, strhujícím příběhem a graficky ohromujícím prostředím. Díky konzoli PlayStation 5 si užijete vizuální podívanou v rozlišení 4K s plynulou snímkovou frekvencí a s podporou technologie ray-tracing, která dodá hernímu světu neuvěřitelnou hloubku a realističnost. Hra také využívá haptickou odezvu ovladače DualSense, díky čemuž doslova ucítíte každý úder a pavučinový švih. Pokud hledáte akční adventuru, která naplno využije potenciál konzole PlayStation 5, Spider-Man: Miles Morales je jasnou volbou.

Deathloop

Deathloop je exkluzivní hra pro PlayStation 5, která si zaslouží místo na seznamu nejlepších her pro tuto konzoli. Hra vás vtáhne do časové smyčky na ostrově Blackreef, kde se jako nájemný vrah Colt Vahn snažíte prolomit cyklus osmi cílů a jediného dne. Deathloop je originální akční střílečka z pohledu první osoby, která kombinuje napínavou akci s prvky RPG a stealth. Hra se pyšní stylovou grafikou inspirovanou špionážními filmy ze 60. let a skvělým soundtrackem. Deathloop je skvělou volbou pro hráče, kteří hledají originální a návykový herní zážitek na PlayStationu 5.

Ghost of Tsushima: Director's Cut

Pro milovníky samurajských filmů a otevřených světů je Ghost of Tsushima: Director’s Cut jasnou volbou. Tato vylepšená verze hry pro PlayStation 5 nabízí dechberoucí vizuální stránku s rozlišením 4K a podporou HDR, která oživuje nádherný ostrov Tsushima do neuvěřitelných detailů. Souboje s nepřáteli jsou plynulejší než kdy dříve díky rychlému načítání a snímkování až 60 FPS. Director’s Cut navíc obsahuje i datadisk Iki Island s novým příběhem, postavami a aktivitami. Pokud hledáte nezapomenutelný herní zážitek, Ghost of Tsushima: Director’s Cut je horkým kandidátem na nejlepší hru pro PlayStation 5.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West je bez debaty jednou z nejlepších her pro PlayStation 5. Pokračování kritiky uznávaného Horizon Zero Dawn nás opět zavede do nádherného, ale nebezpečného postapokalyptického světa, kde se prohánějí robotičtí dinosauři. Aloy, naše oblíbená lovkyně, se vydává na západ, aby odhalila tajemství nové hrozby, která ohrožuje veškerý život.

Hra vás ohromí graficky úchvatným prostředím, od bujných lesů po vyprahlé pouště a zasněžené vrcholky hor. Díky konzoli PlayStation 5 si hru užijete v rozlišení 4K s podporou HDR a s plynulou snímkovou frekvencí. Souboje s mohutnými stroji jsou dynamičtější a napínavější než kdy dříve a vyžadují strategické myšlení a využití široké škály zbraní a pastí.

Kromě strhujícího příběhu a akčního gameplaye nabízí Horizon Forbidden West i propracovaný RPG systém. Vylepšujte Aloyiny schopnosti, vyrábějte nové vybavení a utvářejte si herní styl dle svých preferencí. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a patříte mezi majitele PlayStation 5, Horizon Forbidden West je jasnou volbou.

Elden Ring

Elden Ring, mistrovské dílo od FromSoftware, si právem vysloužilo místo mezi nejlepšími hrami na PS5. Jeho rozlehlý otevřený svět plný tajemství a výzev uchvátil miliony hráčů po celém světě. Od zasněžených vrcholků hor až po temné a zlověstné kobky, Elden Ring nabízí dechberoucí prostředí, která čekají na prozkoumání.

Hra se pyšní propracovaným soubojovým systémem, který dává hráčům svobodu zvolit si vlastní styl boje. Ať už preferujete těžkou zbroj a obouruční meče, nebo raději sázíte na magii a úskoky, Elden Ring vám umožní vytvořit si postavu podle vašich představ.

Pro ty, kteří hledají výzvu, Elden Ring nabízí nelítostné souboje s bossy, které prověří vaše dovednosti na maximum. Každý boss má unikátní sadu útoků a slabin, jejichž odhalení vyžaduje trpělivost a strategické myšlení.

Elden Ring je nezapomenutelný zážitek, který by si žádný majitel PlayStationu 5 neměl nechat ujít. Jeho krása, hloubka a výzva z něj dělají jednu z nejlepších her pro PlayStation 5, která vás pohltí na desítky, ne-li stovky hodin.

It Takes Two

"It Takes Two" je bez debat jednou z nejlepších her na PS5 a zároveň skvělou ukázkou toho, co dokáže kooperativní hraní. V této akční adventuře se dva hráči vžijí do rolí manželů, kteří se ocitnou uvězněni v tělech panenek. Jejich jedinou nadějí na návrat do normálního života je spolupráce a překonávání překážek v kouzelném a nápaditém světě.

Hra si vás získá nejen originálním příběhem a humorem, ale i rozmanitostí herních mechanik. Každá úroveň přináší nové výzvy a nutí hráče k vzájemné komunikaci a koordinaci. Ať už se proplétáte bludištěm z ponožek, řídíte letadlo z krabice od sirek nebo bojujete s armádou plyšáků, "It Takes Two" vás nenechá vydechnout ani na chvíli.

Hra je vizuálně ohromující a plná detailů, které vás vtáhnou do svého světa. Ať už jste ostřílení hráči nebo hledáte zábavu pro celou rodinu, "It Takes Two" by nemělo chybět ve vaší sbírce nejlepších her pro PlayStation 5.

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits od studia Ember Lab je okouzlující akční adventura, která si své místo mezi nejlepšími hrami na PS5 právem zaslouží. Hra vás vtáhne do nádherného světa plného barev, emocí a kouzelných tvorů zvaných Rot. Příběh sleduje mladou průvodkyni duší Kenu, která pomáhá zemřelým nalézt klid a překonat překážky bránící jim v cestě do záhrobí.

Hra nabízí strhující kombinaci soubojů, hádanek a průzkumu. Soubojový systém je svižný a dynamický, plný akrobatických kousků a magických útoků. Hádanky prověří vaše logické myšlení a postřeh, zatímco průzkum světa vás odmění dechberoucími scenériemi a skrytými tajemstvími.

Rot, roztomilí a zároveň užiteční společníci, vám budou po celou dobu hry nápomocni. Nejenže vám pomohou v boji, ale také s řešením hádanek a překonáváním překážek. Díky nim je hraní Kena: Bridge of Spirits jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.

Pokud hledáte hru, která vás chytne za srdce a nepustí až do konce, Kena: Bridge of Spirits je tou pravou volbou. Patří mezi nejlepší hry pro PlayStation 5 a rozhodně by neměla chybět ve sbírce žádného fanouška akčních adventur.

Guardians of the Galaxy

Marvel's Guardians of the Galaxy je akční adventura, která vás vtáhne do světa plného humoru, akce a nezapomenutelných postav. Jako Star-Lord, vůdce nesourodé party vesmírných renegátů, se vydáte na dobrodružnou cestu napříč galaxií. Hra se může pochlubit úchvatnou grafikou, která na PlayStationu 5 ožívá v plné kráse díky technologii ray tracing a vysokému rozlišení. Dynamické souboje vás pohltí svou akčností a strategickými možnostmi, kdy můžete udílet příkazy svým parťákům a kombinovat jejich unikátní schopnosti. Kromě akce si užijete i poutavý příběh plný zvratů a humoru, který je pro sérii Guardians of the Galaxy typický. Skvělý soundtrack složený z hitů 80. let dokresluje atmosféru hry a dělá z ní nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte na PlayStation 5 hru plnou akce, humoru a nezapomenutelných postav, Marvel's Guardians of the Galaxy je skvělou volbou.

Death Stranding Director's Cut

Hledáte ty nejlepší hry pro PlayStation 5? Death Stranding Director’s Cut by Hideo Kojima a jeho studio Kojima Productions je remasterovaná verze hry Death Stranding, která vyšla v roce 2019. Tato verze pro PS5 přináší vylepšenou grafiku, plynulejší hratelnost a nový obsah. Death Stranding Director’s Cut nabízí fascinující svět, poutavý příběh a unikátní hratelnost, která vás vtáhne do hry.

Death Stranding Director’s Cut patří mezi nejlepší hry na PS5 a je skvělou volbou pro fanoušky akčních her s prvky RPG a stealth. Hra nabízí hluboký a komplexní příběh, který vás donutí přemýšlet o světě kolem vás.

Resident Evil Village

Resident Evil Village je povinností pro všechny fanoušky hororových her a majitele PlayStationu 5. Tato napínavá kapitola série Resident Evil posouvá horor na novou úroveň díky úchvatné grafice, pohlcujícímu zvukovému designu a strhující hratelnosti. V roli Ethana Winterse se hráči ocitnou v tajemné vesnici v Rumunsku, kde na ně čekají děsiví nepřátelé, napínavé souboje a nezapomenutelní bossové.

Hra využívá výkon PlayStationu 5 na maximum a nabízí dechberoucí vizuální zážitek s detailním prostředím, realistickým osvětlením a plynulými animacemi. Technologie 3D audio umocňuje hororovou atmosféru a umožňuje hráčům vnímat každý krok nepřítele a děsivý zvuk v temných zákoutích.

Kromě strhujícího příběhu nabízí Resident Evil Village také vysokou míru hratelnosti. Hráči si mohou vylepšovat své zbraně, sbírat suroviny a craftingovat užitečné předměty. Díky kombinaci akce, hororu a prvků RPG si hra najde své příznivce mezi fanoušky různých žánrů. Pokud hledáte nezapomenutelný hororový zážitek na PlayStationu 5, Resident Evil Village je jasnou volbou.

Sackboy: A Big Adventure

Sackboy: A Big Adventure je skvělou ukázkou toho, jak vzít zavedenou značku a úspěšně ji transformovat do nové generace konzolí. Tato plošinovka, která původně debutovala na PlayStation 4, skutečně ožívá na PlayStationu 5. Díky grafickému výkonu PS5 je svět Sackboye detailnější a barevnější než kdy dříve. Textury jsou ostré, animace plynulé a efekty jako je ray tracing dodávají hře hloubku.

Hra si ale zachovává své kouzlo a hratelnost, která si získala srdce hráčů už na předchozí generaci. Ovládání je intuitivní a responzivní, ať už se Sackboy proplétá náročnými levely sám, nebo spolupracuje s přáteli v lokálním či online multiplayeru. Ať už patříte mezi fanoušky plošinovek, nebo jen hledáte zábavnou hru pro celou rodinu, Sackboy: A Big Adventure je skvělou volbou mezi nejlepšími hrami na PS5.

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Final Fantasy VII Remake Intergrade je remasterovaná a rozšířená verze Final Fantasy VII Remake, která vyšla exkluzivně pro PlayStation 5. Tato verze hry nabízí vylepšenou grafiku s podporou 4K rozlišení a 60 snímků za sekundu, rychlejší načítání a nový příběhový obsah s postavou Yuffie Kisaragi. Final Fantasy VII Remake Intergrade je skvělou volbou pro fanoušky originální hry i pro nováčky. Hra nabízí strhující příběh, sympatické postavy a akční soubojový systém. Díky vylepšené grafice a novému obsahu je Intergrade tou nejlepší verzí Final Fantasy VII Remake. Pokud hledáte nejlepší hry na PS5 nebo nejlepší hry pro PlayStation 5, Final Fantasy VII Remake Intergrade by rozhodně neměl chybět ve vaší sbírce.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: Hry

Autor: Karel Čapek

Tagy: nejlepší hry na ps5 | nejlepší hry pro playstation 5