Nejlepší hry Nintendo Switch: Tyto kousky musíte mít!

Nejlepsi Hry Nintendo Switch

Legend of Zelda: Breath of the Wild

Hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild je akční adventura z roku 2017, kterou vyvinulo a vydalo Nintendo pro herní konzole Nintendo Switch a Wii U. Jedná se o devatenáctý díl ze série The Legend of Zelda a je známá svým otevřeným světem a důrazem na svobodu hráče. Hráči se vžijí do role Linka, který se probouzí ze stoletého spánku a musí porazit Ganona a zachránit království Hyrule. Breath of the Wild se dočkala uznání kritiky za hratelnost, otevřený svět, příběh, hudbu a grafické zpracování. Stala se jednou z nejlépe hodnocených videoher všech dob a získala řadu ocenění, včetně ceny Game of the Year.

Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons je relaxační simulační hra, která vyšla v roce 2020 pro Nintendo Switch. Hráči se v ní ujmou role postavy, která se stěhuje na opuštěný ostrov a snaží se z něj vybudovat prosperující komunitu.

Hra nabízí širokou škálu aktivit, jako je sbírání surovin, crafting, rybaření, chytání hmyzu a zdobení ostrova. Hráči se také mohou setkávat s rozmanitými zvířecími sousedy, plnit jejich úkoly a budovat s nimi přátelství.

New Horizons si získala obrovskou popularitu pro svůj relaxační a kreativní zážitek. Hra se stala hitem během pandemie COVID-19, kdy lidem nabízela únik z reality a možnost virtuálního spojení s přáteli a rodinou.

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe pro Nintendo Switch je ultimátní verzí hry Mario Kart 8, která původně vyšla pro Wii U. Deluxe verze nabízí vše z původní hry a navíc přináší nový obsah, vylepšenou hratelnost a možnost hrát kdekoli a kdykoli. Mezi novinky patří například nové postavy, motokáry, tratě a herní režimy. Hráči se můžou těšit na návrat oblíbeného Battle módu, který se odehrává na zbrusu nových arénách. Mario Kart 8 Deluxe podporuje různé herní ovladače a umožňuje hrát až 8 hráčů na jedné konzoli. Díky svému širokému spektru obsahu, zábavné hratelnosti a přístupnosti se Mario Kart 8 Deluxe stal jednou z nejpopulárnějších her pro Nintendo Switch.

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey je plošinovka z roku 2017 vyvinutá a vydaná společností Nintendo pro konzoli Nintendo Switch. Jedná se o osmnáctou hru ze série Super Mario a navazuje na hru Super Mario 3D World z roku 2013. V Super Mario Odyssey se hráči ujímají role Maria, který cestuje po různých královstvích, aby zachránil princeznu Peach před Bowserem, který ji chce donutit ke sňatku. Hráči využívají Mariovy nové schopnosti, jako je házení jeho čepice Cappy, aby ovládali nepřátele a objekty, a řeší hádanky a sbírají předměty. Hra se setkala s nadšením kritiků a byla chválena pro svou hratelnost, grafiku, soundtrack a design úrovní.

Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Legends: Arceus je akční RPG hra z roku 2022, kterou vyvinulo studio Game Freak a vydala společnost Nintendo pro herní konzoli Nintendo Switch. Odehrává se v dávné minulosti regionu Sinnoh, známého tehdy jako Hisui, a sleduje příběh hráčovy postavy, která se snaží sestavit první Pokédex regionu. Hra se odchyluje od zavedených herních mechanik série Pokémon a zavádí prvky otevřeného světa a akční adventury. Hráči se mohou volně pohybovat po rozlehlých prostředích, pozorovat Pokémony v jejich přirozeném prostředí a chytat je pomocí taktik ze stealth her.

Metroid Dread

Metroid Dread je akční adventura z roku 2021, kterou vyvinulo studio MercurySteam a vydala společnost Nintendo na konzoli Nintendo Switch. Jde o pátý díl 2D série Metroid a navazuje na Metroid Fusion z roku 2002. Hráči se opět ujímají role Samus Aran, která tentokrát zkoumá planetu ZDR. Čelí přitom hrozbě mechanických nepřátel E.M.M.I. a odhaluje tajemství planety. Metroid Dread se setkal s velmi pozitivním ohlasem kritiky, kteří chválili hratelnost, atmosféru a grafické zpracování.

Celeste

Celeste je ženské křestní jméno latinského původu. Znamená "nebeská" nebo "božská". Jméno je oblíbené v mnoha zemích světa, včetně České republiky. Mezi známé nositelky jména Celeste patří například americká zpěvačka a skladatelka Celeste Buckingham nebo francouzská herečka Céleste Brunnquell. Jméno evokuje krásu, eleganci a vznešenost.

Stardew Valley

Stardew Valley je nezávislá simulační hra na hrdiny, ve které zdědíte starou farmu po dědečkovi a začínáte nový život. Pěstujete plodiny, chováte zvířata, vyrábíte řemeslné výrobky, prozkoumáváte tajemné doly a budujete vztahy s obyvateli malebného městečka Pelican Town. Hra nabízí relaxační a pohlcující zážitek s roztomilou pixel art grafikou a chytlavým soundtrackem. Stardew Valley si získalo srdce milionů hráčů po celém světě a stalo se moderní klasikou.

Hades

V řecké mytologii je Hádes bohem podsvětí a je jedním z dvanácti olympských bohů. Je synem Titánů Krona a Reiy a bratrem Dia a Poseidona. Po porážce Titánů si Hádes, Zeus a Poseidon losem rozdělili vládu nad světem. Hádesovi připadlo podsvětí, říše mrtvých.

Hádes je často zobrazován s dvouzubcem, symbolem jeho moci nad mrtvými. Je také spojován s bohatstvím, protože mu patří všechny drahé kovy a kameny ukryté v zemi.

Ačkoliv je Hádes bohem smrti, není zlý. Je spíše spravedlivým a nestranným vládcem, který dbá na dodržování řádu v říši mrtvých.

Hollow Knight

Je to akční adventura s prvky metroidvanie, která se odehrává v tajemném království Hallownest. Jako němý rytíř, vybavený pouze svou věrnou jehlou, se hráč musí probojovat skrze rozlehlé, propojené oblasti, porazit náročné nepřátele a odhalit starodávná tajemství. Hra je známá svou náročnou, ale férovou hratelností, atmosférickou hudbou a krásnou, ručně kreslenou grafikou. Během svého putování se hráč setká s různorodými postavami, z nichž některé mu pomohou, zatímco jiné se mu postaví do cesty. Hollow Knight je hra plná melancholie a tajemství, která si získala srdce mnoha hráčů po celém světě.

Publikováno: 06. 06. 2024

Kategorie: Hry

Autor: Karel Čapek

Tagy: nejlepsi hry nintendo switch | nejlepší hry pro nintendo switch