Skate 4: Konečně je tady!

Skate 4

Dlouhé čekání na pokračování

Fanoušci série Skate si museli na pokračování série počkat dlouhých 12 let. Poslední díl, Skate 3, vyšel v roce 2010 a od té doby se spekulovalo o tom, zda se někdy dočkáme dalšího dílu. Vývojáři ze studia EA Black Box mlčeli a komunita fanoušků netrpělivě čekala na sebemenší náznak pokračování.

V roce 2020 konečně přišlo oficiální oznámení: Skate 4 je ve vývoji. Radost fanoušků neznala mezí, ale zároveň se objevily otázky. Jak bude hra vypadat po tolika letech? Zachová si své kořeny, nebo se vydá modernějším směrem? A kdy se konečně dočkáme vydání?

Odpovědi na tyto otázky zatím nemáme, ale jedno je jisté: čekání na Skate 4 je pro fanoušky série nekonečné.

První informace a oznámení

Fanoušci série Skate můžou slavit! Po letech spekulací a toužebného čekání Electronic Arts konečně potvrdilo vývoj Skate 4. Oznámení proběhlo během EA Play Live 2020 a i když se jednalo pouze o krátký teaser, stačilo to k rozpoutání vlny nadšení mezi hráči.

Vlastnost Skate 4 Skate 3
Datum vydání Bude oznámeno Květen 2010
Platformy Bude oznámeno PlayStation 3, Xbox 360

Zatím toho o Skate 4 moc nevíme. Vývojáři z EA Black Box, kteří stojí za původní trilogií, se k projektu vrací, aby zajistili, že hra bude věrná svým kořenům. Víme, že hra je ve velmi rané fázi vývoje, takže si na vydání ještě nějaký ten pátek počkáme.

Co se týče platforem, zatím není nic oficiálně potvrzeno. Vzhledem k rané fázi vývoje se ale dá předpokládat, že Skate 4 vyjde na PC a konzole nové generace, tedy PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

I když informací zatím moc není, už teď je jasné, že Skate 4 bude patřit mezi nejočekávanější hry příštích let. Fanoušci po celém světě netrpělivě vyhlíží další novinky a my budeme u toho, abychom vám je přinesli.

Co už víme o hratelnosti?

O hratelnosti Skate 4 toho zatím víme poměrně málo, jelikož EA s detaily spíše šetří. Víme ale, že hra se bude odehrávat v novém městě s názvem San Vansterdam, které je inspirováno San Franciscem a Vancouverem. Vývojáři slíbili obrovské a detailní prostředí, které bude ideální pro skateboarding.

Co se týče samotného ježdění, tak to by mělo být realističtější než v předchozích dílech. Tvůrci se zaměřují na fyziku a plynulost pohybu. Můžeme se těšit na vylepšený systém triků a možnost upravovat si svého skateboardistu do nejmenších detailů.

skate 4

Skate 4 bude obsahovat i online multiplayer, o kterém ale zatím nevíme žádné bližší informace. Vývojáři pouze naznačili, že online hraní bude hrát v novém díle důležitou roli.

Zatím to vypadá, že Skate 4 bude důstojným nástupcem série a přinese svěží vítr do žánru skateboardingových her. Na oficiální gameplay záběry a bližší informace si ale budeme muset ještě počkat.

Nový engine a vylepšená grafika

Fanoušci série Skate netrpělivě vyhlížejí čtvrtý díl, Skate 4, a s ním i příslib nového enginu a vylepšené grafiky. Ačkoliv detaily o technologickém základu hry zůstávají zahaleny tajemstvím, očekává se, že Skate 4 posune vizuální stránku série na novou úroveň. Současné herní enginy, jako Unreal Engine 5, nabízejí neuvěřitelné možnosti v oblasti detailů, osvětlení a fyziky, což by mohlo ve Skate 4 přinést realističtější animace, propracovanější prostředí a celkově působivější zážitek z jízdy na skateboardu.

Vylepšená grafika by se mohla projevit také v detailech, jako jsou textury oblečení, odlesky na povrchu skateboardu nebo animace obličejů postav. Fanoušci doufají, že Skate 4 nabídne široké možnosti úprav vzhledu postavy a skateboardu, a vylepšená grafika by tyto možnosti mohla ještě umocnit. Zatímco předchozí díly série Skate se zaměřovaly spíše na hratelnost a fyziku, Skate 4 má potenciál skloubit osvědčené mechaniky s moderní grafikou a oslovit tak nové generace hráčů.

Bude San Van? Nové lokace?

Fanoušci série Skate toužebně vyhlížejí další díl, neoficiálně nazývaný Skate 4. Po letech spekulací vývojáři z Electronic Arts konečně potvrdili, že na hře pracují. Stále ale zůstává mnoho nezodpovězených otázek, včetně té o zasazení hry. Vrátíme se do San Vanelona, fiktivního města z předchozích dílů, nebo se vydáme do zcela nového prostředí?

Zatím nemáme žádné oficiální informace o lokaci Skate 4. Někteří fanoušci doufají v návrat do San Vanelona, s jeho ikonickými lokacemi jako je School III nebo Wallenberg. Jiní by raději prozkoumali zcela nové město, které by nabídlo svěží zážitky a výzvy.

Vývojáři z Electronic Arts zatím mlčí a nechávají fanoušky spekulovat. Je možné, že se rozhodnou pro kompromis a představí kombinaci starých známých a zcela nových lokací. Ať už bude volba jakákoli, je jisté, že fanoušci Skate se mají na co těšit.

Multiplayer a sdílení zážitků

Jednou z největších předností Skate 4 bude bezpochyby multiplayer a sdílení zážitků s přáteli. Ačkoliv přesné detaily o online režimech zatím neznáme, vývojáři ze studia Full Circle slíbili, že multiplayer bude hrát v Skate 4 klíčovou roli. Můžeme se těšit na společné budování skateparků, výzvy s přáteli i soupeření s ostatními hráči z celého světa.

skate 4

Důležitou součástí Skate 4 bude také sdílení vlastních výtvorů a zážitků. Hra nabídne propracovaný editor videí, ve kterém si budeme moci sestříhat ty nejepičtější triky a pády. Videa půjde následně sdílet s přáteli i celou komunitou. Skate 4 se tak stane platformou pro kreativitu a propojení všech fanoušků skateboardingu.

Přizpůsobení postavy a oblečení

Ve Skate 4 si budete moci upravit svého skejťáka do nejmenších detailů. Zapomeňte na genderově zamčené oblečení – trička, kalhoty, boty a doplňky budou dostupné pro všechny postavy bez rozdílu. Chcete růžovou mikinu a kšiltovku naruby? Žádný problém! Skate 4 vám dává naprostou svobodu v tom, jak se bude váš skejťák prezentovat světu.

Kromě oblečení si budete moci upravit i fyzické rysy postavy, jako je barva pleti, účes, vousy a tetování. Možnosti úprav budou rozsáhlé a umožní vám vytvořit si unikátní postavu, která bude odrážet váš styl a osobnost. Ať už chcete jezdit jako stylový elegán, rebelující pankáč nebo cokoliv mezi tím, Skate 4 vám to umožní.

Nezapomeňte, že váš styl je jen na vás. Experimentujte, bavte se a ukažte světu, kdo jste!

Skate 4 a svět esportu

Svět esportu zažívá raketový vzestup a zdá se, že Skate 4 by do něj mohl skvěle zapadnout. Série Skate byla vždycky o komunitě a sdílení, což jsou základní kameny esportu. Představte si turnaje ve freestyle skateboardingu, kde by hráči soupeřili o nejkreativnější triky a komba, nebo závody s adrenalinovými finiši. Potenciál pro napínavou podívanou je obrovský.

Vývojáři ze studia Full Circle si jsou vědomi potenciálu Skate 4 v esportu a již naznačili, že by rádi podpořili kompetitivní scénu. Zda se jim to podaří, ukáže až čas. Prozatím můžeme jen spekulovat, jak by mohla esportová scéna Skate 4 vypadat. Jisté je, že komunita fanoušků už netrpělivě čeká na šanci ukázat světu, co v nich je.

Datum vydání a platformy

Fanoušci série Skate netrpělivě vyhlížejí jakékoli zprávy o datu vydání Skate 4. Bohužel, vývojáři ze studia Full Circle zatím žádné konkrétní datum neoznámili. Víme jen, že hra je ve vývoji a že se na ni můžeme těšit na PC a konzolích. Pravděpodobně se bude jednat o PlayStation 5 a Xbox Series X/S, jelikož hra cílí na novou generaci konzolí.

skate 4

Kdy se ale dočkáme oficiálního data vydání? Některé spekulace hovoří o roce 2024, ale nic není jisté. Vývojáři se zatím soustředí na vývoj hry a nechtějí nic uspěchat. Důležité je, aby hra splňovala očekávání fanoušků a přinesla zábavný a propracovaný zážitek z jízdy na skateboardu.

Sledujte oficiální kanály hry Skate a vývojářského studia Full Circle, kde se dozvíte o datu vydání jako první.

Očekávání fanoušků a hype

Po letech spekulací a toužebného čekání fanoušků se konečně vrací legendární série Skate s dlouho očekávaným čtvrtým dílem, Skate 4. Hype okolo hry je obrovský a komunita skateboardistů i herních nadšenců netrpělivě vyhlíží každý nový trailer, screenshot a informaci od vývojářů. Sociální sítě explodují nadšením pokaždé, když se objeví sebemenší náznak novinek o hře.

Fanoušci doufají, že Skate 4 naváže na odkaz svých předchůdců a nabídne inovativní a zábavný zážitek z jízdy na skateboardu. Očekává se propracovaný systém ovládání, realistická fyzika a detailní prostředí, které hráče vtáhne do světa skateboardingu. Velká očekávání se vkládají také do multiplayeru, který by měl nabídnout široké možnosti pro online zábavu s přáteli i soupeření s ostatními hráči.

Vývojáři ze studia Full Circle si jsou vědomi obrovského očekávání fanoušků a slibují, že Skate 4 bude stát za to čekání. Zda se jim podaří naplnit očekávání a doručit hru, která se stane novou ikonou žánru, to se teprve uvidí. Jedno je ale jisté - hype okolo Skate 4 je obrovský a fanoušci se nemohou dočkat, až se na vlastní kůži přesvědčí, co jim hra nabídne.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: Hry

Autor: Karel Čapek

Tagy: skate 4 | videohra skate 4